ייעוץ תדמית למנהלים ועסקים

בניית תדמית מקצועית לדרג הניהולי בארגון והכנה למפגשים עסקיים מקומיים ובין-תרבותיים (בניית נוכחות)

להיות נוכח משמעו להיות קיים.

כולנו מכירים את אותם האנשים הפוסעים לתוך חדר ומושכים תשומת לב הנוכחים אליהם. ניתן למנות מספר מאפיינים המשותפים לאותם אנשים הנתפסים על ידינו כבעלי נוכחות דומיננטית, והם כוללים: נוכחות פיזית, שליטה בשפת הגוף, בעלי מיומנות תקשורתית ואנרגטיים….

עם זאת, בניית נוכחות ויצירת הופעה פיזית מרשימה אינה תלויה רק במראה אטרקטיבי ובנוכחות פיזית. רוב האנשים יכולים לשלוט על מספר פרמטרים שיסייעו להם לבנות את נוכחותם:

לבוש

התלבש נכון בסביבת עבודתך/פעילותך או למקום שאליו אתה הולך. לבוש נכון ומותאם מעלה את תחושת הבטחון העצמי ומעביר מסר של מקצועיות, סמכותיות ובונה נוכחות.

גובה

מחקרים מראים שאנשים נמשכים לאנשים גבוהים. שכרם של גבוהים גבוה בדרך כלל יותר והם בעלי שעור הצלחה רבה יותר במפגשים רומנטיים. ועם זאת, לצערנו, לא כל אחד ניחן ביתרון גנטי זה. אם הליכתך מרושלת, אתה עומד כמו סימן שאלה, כתפיך שמוטות וראשך מורכן כראשו של כלב מוכה, אתה הורס במו ידיך את נוכחותך והופעתך.

תוכל תמיד להוסיף מספר סנטימטרים לנוכחותך אם תתחזק יציבה זקופה ותסגל לעצמך הליכה או ישיבה בגו זקוף וסנטר מוגבה. עליך להתאמן בכל הזדמנות. אימון כזה אמנם מחייב מאמץ מתמיד, אך שכרו בצידו.

אמצעי נוסף להבליט את נוכחותך הינה להיראות במקום להיחבא. הימנע מלהיכנס לחדר, לעקוף את הנוכחים ול"הסתתר" בפינה נחבאת. אנשים עם נוכחות נמשכים לאור. עליך לשדר בטחון עצמי ולהימנע מכל מחשבה העוסקת בספקות עצמיים או חשש.

זכור ששפת הגוף שלך אומרת רבות עליך. על רמת הביטחון העצמי שלך והנינוחות בה אתה נמצא. עמידה בפינה מקרינה התגוננות ומזכירה שחקן בוקס המתחפר בפינה ומתגונן. אמנם כשאתה עומד בפינה נחבאת אתה יכול לסקור את הנוכחים אך בסביבה העסקית חשוב להיחשף והמסר שיעבור יהיה חוסר ביטחון.

תקשורת

מרכיב משמעותי בתקשורת טובה הינה יכולת ההקשבה שלך. עליך לגרום לכל אחד מהאנשים איתו אתה מדבר להרגיש שאין דבר המעניין אותך ברגע זה יותר מאשר שיחתכם כשהקשבתך המוחלטת מוענקת לבן שיחך, גם כשאתם עומדים במרכזה של קבוצת אנשים. מיומנות זו נעשית באמצעות הקשבה ולא רק שמיעת הדברים. עליך להיות במצב האזנה ביחס זמן כפול ממשך הדיבור שלך. כשהחלטת לדבר ודא שהדברים שאותם אתה אומר יכולים לתרום לשיחה כשאתה עסוק בחשיבה על האפיזודה המשעשעת אותה ברצונך לספר למאזינים, ואתה עורך חזרות בראשך כיצד לספרה, אינך מקשיב. שאלות ממוקדות ומתן אפשרות לאחרים לענות יאפשרו לך להוביל את השיחה מבלי להשתלט עליה. כל אדם שפגשת צריך לחוש שהוא חשוב לך והשיחה צריכה לשקף זאת. מקד את השיחה בבן שיחתך ולא בך.

החמא לאנשים מחמאות אמיתיות. כשאתה מחמיא עשה זאת באופן אישי ולא קולני. התנהגות קולנית (כולל מתן מחמאות קולניות) משקפת התנהגות בוטה ולעיתים מזוייפת כשהיא נעשית בנוכחות אנשים אחרים. לעומת זאת למחמאות הניתנות באופן אישי מייחס מקבל המחמאה משמעות אמיתית וכנה. כשיש לך נוכחות אינך צריכה למשוך תשומת לב.

אנרגיה

האנרגיה שאתה מביא איתך למפגש חשובה ותורמת לנוכחות. כשאתה יודע שמחכה לך ערב ארוך, הכן את עצמך באמצעות מנוחה או פעילות ספורטיבית מעוררת. הליכה לאירוע או מפגש עסקי כשאתה עייף, מפהק וחסר אנרגיה פוגעת בנוכחותך. כדי ליצור נוכחות מקסימה ושובת לב אתה חייב להיות ערני, מחובר וקשוב. כשראשך נתון לדוחות הכספיים, לחופשתך הבאה, או לכל מחשבה טורדנית אחרת, אתה מתנתק מהכאן והעכשיו. הניתוק המחשבתי יבוא לביטוי בהבעות פניך "המוטרדות" ובמסרים שגופך מעביר. ניסיון להסתיר חוסר מיקוד והקשבה באמצעות כניסה למוד של "טייס אוטומטי", לא יועילו. כי גם אם אתה נמצא פיזית בכאן ובעכשיו אך מנותק רגשית אתה מאבד מעוצמת נוכחותך.

בנוסף, וזה בוודאי נושא הדורש התייחסות נפרדת, הימנע בפגישות חשובות משתיה אלכוהולית. דאג, בכל רגע נתון, להיות בשליטה מלאה וחשיבה ממוקדת. אם מצפים ממך באירוע מסויים שתשתה הגבל את עצמך. אתה בוודאי לא תרצה לשמוע למחרת מפגש או אירוע, רכילות מביכה על התנהגותך לאחר שתיית מספר כוסות משקה. זכור שאינך זקוק למשקה שיעניק לך אומץ אתה זקוק לאומץ אותו אתה דולה מעצמך. אם אתה זקוק למשקה כדי לקבל אומץ לבצע דבר מה, עדיף שלא תבצעו.

ולסיכום

  • הייה עצמך אך דאג להופעתך ולמראה מטופח
  • היה בשליטה מלאה של המסרים המועברים בשפת גופך
  • זכור שמלהקשיב לומדים יותר מאשר לדבר
  • תן לאחרים את ההרגשה שהם חשובים לך
  • התנהג כאילו מובן מאליו שאתה שייך לאירוע…
  • היה נוכח
"ההדרכות של נעמי נעשות מכל הלב ומתוך מקום של אהבת המקצוע והאינטראקציה עם קהל השומעים. נעמי התאימה את התכנים לאוכלוסיות אותם היא הדריכה והייתה קשובה לצרכיהם. המשובים מהמנכ"לים היו טובים."
מלונות אפריקה ישראל
ארזה שטרן

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

אודות משרדנו

משרדנו עוסק בתרבות עסקית מזה כ-15 שנה.

המשרד, בניהולה של נעמי טל, מעניק הדרכה ויעוץ לאנשי/ות עסקים הפועלים במרחב העסקי המקומי והבין-תרבותי והשואפים לשפר וללטש את תדמיתם המקצועית ולרכוש  כלים ומיומנויות התואמים את הקודים העסקיים המקובלים בארץ ובעולם.

ההדרכה מועברת הן ליחידים והן לעובדי ומנהלי חברות וארגונים במגזר הפרטי והציבורי. ההדרכה מעניקה כלים לבניית נוכחות המקרינה אמינות, מקצועיות וסמכותיות, ומשלבת מיומנויות תקשורת המקובלות ונהוגות בסביבה השירותית כמו גם במפגשים עסקיים מקומיים ובין-תרבותיים, וזאת כחלק מכרטיס ביקור אישי וארגוני המשדר יוקרה והצלחה.

בתוך כך קנה משרדנו ניסיון רב בענף המלונאות והאירוח ואנו מדריכים עובדי בתי מלון מהדרג הזוטר ועד לניהולי בכל הנוגע לשיפור השרות ועמידה בסטנדרטים המקובלים בבתי מלון יוקרתיים בארץ ובעולם.

החזון של "תרבות עסקית"

הנחלת קודי הופעה לבוש ונימוסים כחלק מתרבות עסקית ארגונית.

חייגו עכשיו: 03-6312759

אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר בכל עת באמצעות טופס יצירת הקשר הבא או באופן ישיר בטלפון, במייל ובדואר.

בכל ערוץ בו תבחרו, נחזור אליכם בהקדם.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן