נעמי טל

שיווק עצמי ותרבות עסקית

רושם חיובי ראשון עוזר תמיד, להצלחה עם לקוח בעתיד

service-trainingכולם מודעים לכוחו של הרושם הראשוני ולעובדה שלפני שאיש המכירות מציע למכירה מוצר או שרות, הוא קודם כל "מוכר" את עצמו. ועם זאת מסתבר ש-99 אחוזים מהאנשים שהדרכתי עד היום לא ייחסו חשיבות להופעה, לשפת הגוף והכרת כללי ההתנהגות בתהליך התקשורתי.

מחקרים מראים שכבר בשנייה הראשונה של הפגישה, אנשים (לקוחות פוטנציאליים) מפתחים חשיבה שיפוטית המתגבשת באופן תת-הכרתי ומתפתחת בתוך פחות מ-5 שניות להחלטה האם איש המכירות העומד לפניהם מוצא חן בעיניהם, האם הוא משדר אמינות והאם הם רוצים לקנות ממנו את המוצר או השירות שהוא מציע.

ניסיון בהדרכת אלפי אנשים במשך השנים מראה כי הרושם הראשוני שאנו עושים מבוסס על כמה מרכיבים הכוללים, בין היתר, לבוש, טיפוח אישי, מראה פנים, אופן הליכה ויציבה, לחיצת יד, רמת האנרגיה שמשדר איש המכירות וכו'.

אין הזדמנות שנייה לרושם ראשון

האמירה הידועה על פיה "אין הזדמנות שנייה לרושם ראשון" פוגעת בעיקר באנשי מכירות שנמנעת מהם ההזדמנות לתקן רושם ראשון שהתקלקל - בין אם באשמתם ובין אם לאו. אם לקוח פוטנציאלי יגבש דעה שלילית על איש המכירות שלפניו, הוא ייסגר ויהיה חסר עניין לקלוט את האינפורמציה המועברת על ידי איש המכירות ולהתייחס אליה בחיוב.

לכן, על איש המכירות לתכנן בקפידה ומראש כל מפגש עם לקוח, תוך התייחסות לכל הפרמטרים היוצרים רושם נכון אצל הלקוח במטרה להביא להצלחת המפגש.

אנו נשמח להעמיד לרשותך את הידע והניסיון שצברנו בתחום ועד שנפגש.... קבל טיפ: במפגש עם הלקוח אמנם עומדות לרשותך רק 5 שניות כדי ליצור רושם ראשוני חיובי, אך יש לך את כל הזמן הדרוש כדי להכין את עצמך מראש לפגישה.....